Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oryginalne uzupełnienie wnętrza przy pomocy podświetlanych donic

2022-05-18
Oryginalne uzupełnienie wnętrza przy pomocy podświetlanych donic

Zastosowanie donic jest przede wszystkim praktyczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by donice stały się również dekoracją. Minimalistyczne czy bogato zdobione? O prostych a może finezyjnych formach? Na rynku znajdziesz całą gamę donic, które z pewnością dostosujesz do preferowanego przez siebie stylu. Na Twoją szczególną uwagę zasługuje jednak jeszcze jeden typ donic. Mowa o donicach podświetlanych, które stanowią nietuzinkową dekorację wnętrz i ogrodów. Sprawdź, w czym tkwi ich potencjał.

Donice świecące – dekoracje, które zwracają uwagę

Oryginalność i funkcjonalność w jednym - tak najprościej można by było zdefiniować donice podświetlane. Ich wyjątkowy design zwraca uwagę każdego i sprawia, że nie da się przejść obojętnie obok ozdoby, która zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych. Zastosowanie donic podświetlanych to dobry sposób na wyeksponowanie roślin i podkreślenie ich walorów estetycznych. Poza tym światło, które emitują, dodaje przytulności. Często staje się dodatkowym źródłem oświetlenia, które może stanowić świetną alternatywą dla klasycznych lamp lub lampionów. Świecące donice rozświetlą każde wnętrze, a po zmroku stworzą wyjątkowo nastrojową atmosferę. Szczególnie sprawdzą się tam, gdzie dostęp do naturalnego światła jest ograniczony.

W domu czy w ogrodzie – gdzie lepiej sprawdzą się podświetlane donice?

Podświetlane donice są na tyle uniwersalne, że można wykorzystać je zarówno w aranżacji domu, jak i ogrodu. Doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni lub przedpokoju, ale równie dobrze zaprezentują się na tarasie czy też na schodach przed wejściem do budynku. Niezależnie od tego, gdzie się je ustawi, spełnią swoje funkcje. Rozświetlą przestrzeń i dodadzą jej uroku. Na zewnątrz mogą też wyznaczać ścieżki pomiędzy rabatami lub oświetlać drogę do domu, dzięki czemu poruszanie się po ogrodzie po zmroku będzie bezpieczniejsze. Podświetlane donice wpiszą się w nowoczesny charakter aranżacji industrialnych i modernistycznych. Z powodzeniem można je też komponować z dekoracjami w stylu klasycznym.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel